Saç ekimi !

Aşağa gitmek

Saç ekimi !

Mesaj  admin Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:41 pmSaç ekimi, son on yılda oldukça büyük bir gelişme göstermiştir. Günümüzde saç ekimi, doğru yapıldığı takdirde, doğal ve dolgun bir görünüm sağlayan, ayakta tedavi edilebilen bir tedavi sürecidir.

Doğru Saç Ekimi Prosedürünü Ve Cerrahını Seçmek Çok Önemli.

Doğru bir şekilde uygulandığı zaman, kuaförünüz bile saç ekimi yaptırdığınızı fark etmeyecektir. Pek çok cerrah saç ekiminde hala eski yöntemleri kullandığı için, doğru kliniği ve metodu seçmek çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bu site size, tuzağa düşmemenizi önleyecek olan gerekli bilgi ve araçları sağlamaktadır. Bu bilgiler, gerçek bir sanat ürünü olan doğal saç ekimi ile diğer ikinci derece yöntemler arasındaki farkı anlamanıza yardımcı olacaktır.

En İyi Saç Ekim Yöntemi - Hasta İçin Kolay, Hekim İçin Zor

Çok az sayıda cerrahın saç ekimini bir sanat olarak uygulamasının nedeni, saç ekiminde en iyi yöntemin yüksek düzeyde deneyim, zaman ve yetenek gerektirmesidir.

Bunu başarmak için, bir kliniğin iyi eğitilmiş ve kendini bu işe adamış çalışanlara ihtiyacı vardır. Bu prosedür, hasta için, tek bir cerrahi operasyon ve hızlı iyileşme ile sağlanacak olan doğallık ve dolgunluk gibi çok önemli olan ve ömür boyu sürecek bir avantaj sağlar.

Ancak pek çok klinik, bu ideal kapasiteyi gerçekleştirecek zaman ve kaynağı yaratmak için pek de istekli görünmemektedir.

Hasta İçin En Uygun Saç Ekimi Yöntemiİyi bir saç ekimi, artistik düzeyde yapılan cerrahi bir operasyonun ve sanatsal bir yeteneğin sonucunda ortaya çıkar. Günümüzde “altın standart” olarak kabul edilen saç ekim ameliyatı “Foliküler Ünite Saç Ekimi” ya da kısa adıyla FUT''tur.

Gelişmiş Foliküler Ünite Saç Ekimi

Tek Bir Cerrahi Operasyon İle Doğallık Ve Dolgunlukta Son Nokta

Hepimiz daha önce “peruk” gibi duran saç ekimlerini gördük. Ancak günümüzde artistik saç ekimini görmüyoruz, çünkü fark edilmiyorlar.

Foliküler Gelişim- Geniş Deri Naklinden Mikro Ve İncelmiş Nakillere

Cerrahi saç yenilemesi,1960 ve 70''lerin geniş yuvarlak tamponlarında 80''lerin mikro-aşılarına oradan da 90''ların Foliküler Ünite aşısı kullanılarak yapılan modern saç ekimi yöntemlerine doğru çarpıcı bir gelişme göstermiştir.

Günümüzde ise saç yenileme operasyonu önemli bir gelişme aşamasından daha geçiyor ; tek bir cerrahi operasyon ile doğallık ve dolgunluk sağlayan saç ekimi.

Günümüzün Yüksek Evrimsel Noktası

Gelişmiş Foliküler Ünite Saç Ekimi

Doktorlar, özenle hazırlanmış, kelleşme sürecine dayanıklı Foliküler Ünitelerin yerleştirilmesi ile yapmış oldukları “Foliküler Ünite saç ekimi” ile kelleşen bölgelerde doğal saç numunesi yaratırlar. Bunu doğru olarak yapmak çok yorucu ve zaman alıcı bir süreçtir. Çok uzun süren bir operasyonda cerrah ile birlikte titizlikle çalışan sağlık teknisyenleri gerekmektedir.

Kolay Aşılama - Daha Küçük Bıçaklar,Daha Küçük Kesikler, Daha Az Nakil

Günümüzün mikro cerrahi neşterleri -saç dokusu büyüklüğünde- gittikçe küçülerek daha küçük ebatlarda kesikler açılmasıyla, operasyonu daha güvenli hale getirmektedir. Böylece cerrahlar her santimetrekareye 40 ila 60 Foliküler Ünite aşılaması ile daha yoğun ekimler yapabilmektedir. Bu yoğunluk, standart Foliküler Ünite saç ekimi yoğunluğunun neredeyse iki katıdır.

Gelişmiş Foliküler Ünite Aşılaması- Hasta İçin Kolay Klinik İçin Zor

Gelişmiş Foliküler Ünite aşılaması doktorlar ve sağlık teknisyenleri için başarı çıtasını yükseltir. Bu hassas ve dikkat gerektiren saç ekimi yöntemi, yüksek oranda ustalık ve dikkat gerektirir. Daha küçük kesikler, mikroskop altında düzeltilerek parçalara ayrılmış Foliküler Ünite aşılarını gerektirir. Bu küçük ve yoğun kesikler aynı zamanda bu küçük parçaların yerleştirilmesini daha da zorlaştırır.

Bu yöntem aynı zamanda daha dikkatli bir hasta seçim uygulaması gerektiriri ki, yoğun aşılama uygulaması her hasta için uygun bir prosedür değildir.

Gelişmiş Foliküler Saç Ekimi - Yeni “Altın Standart”

Usta bir cerrahın ve sağlık ekibinin elinde gerçekleşen gelişmiş Foliküler Ünite saç ekimi, kusursuz saç uzamasını sağlayabilir. Bu o kadar doğal olur ki çok yakın bir tetkikte dahi fark edilmez.

Standart mikro “ Foliküler Ünite” saç ekimi doğal bir görünüm yaratmakla birlikte tek bir operasyon ile yüksek yoğunluklu saç elde etme kapasitesi sınırlıdır. Böylelikle hasta, saç ekimi yapılmış bölgenin daha dolgun görünmesi için yeni bir ameliyata gereksinim duyabilir.

Hasta yeni yöntemden pek çok şekilde yararlanır. Bunlar;

• Tek bir operasyon ile sık saç yoğunluğu

• Saç ekimi yapılan bölgede minimum travma oluşması ve ameliyat sonrası hızlı iyileşme

• Saç ekimi yapılan bölgede çukurlaşma ya da bozulmanın olmaması ya da çok az görülmesi

• Ekilen saçın doğal yön ve açısıKaynak : What a Face

http://www.saglikguzellikrehberi.com/sac-ekimi.aspx
avatar
admin
Admin

Mesaj Sayısı : 178
Kayıt tarihi : 25/05/08
Yaş : 26
Nerden : istanbul

Kullanıcı profilini gör http://portal.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz