Kalın bağırsak (kolon) ve rektum kanseri !

Aşağa gitmek

Kalın bağırsak (kolon) ve rektum kanseri !

Mesaj  admin Bir Cuma Ağus. 08, 2008 4:53 pmKALIN BAĞIRSAK (KOLON) VE REKTUM KANSERİ NEDİR?

Kolon Kanserinin Gelişimi
Genelde barsaklardaki poliplerden gelişen kolon kanseri günümüz tıbbının gelmiş olduğu teknolojik seviye sayesinde tanı yöntemleri artmış, erken teşhis ve tedaviyle iyileşme oranları en yüksek CA türleri arasına girmiştir. Tarama testleri ile hastalık oluşmadan ya da başlangıç safhasında saptanabilmekte ve tam şifa sağlanabilmektedir. Poliplerin zamanında tespit edilerek kolonoskopi ile alınması çok önemlidir.
RİSK GRUBU:
Genelde 45 yaş üstü ve genetik olarak yatkın olanlar, ülseratif kolit rahatsızlığı bulunanlar, alkol ve sigara bağımlıları, egzersizden uzak yaşayanlar, kırmızı et ağırlıklı hayansal proteinli gıdalara düşkün olanlar, sebze-meyve tüketimi az olanlar.


BELİRTİLER:
Tuvalet alışkanlıklarında değişiklik, Sık kabızlık ve ishal durumu, Geitanın (dışkının) kanlı olması veya anüsten kan gelmesi. Sık tuvalete çıkma ve barsaklarda gaz sancısı, aşırı zayıflama ve kansızlık.

Bu ve benzeri durumların 10 günden fazla devam etmesi ya da zaman zaman tekrarlanması durumunda mutlaka bir doktora başvurunuz.
KLASİK TEDAVİLER:

Kanserli Barsak Parçası
Doktorunuz tarafından, rektoskopi, kolonoskopi gibi uygulamalardan biriyle yapılan tetkikler ve patalog tarafından konulan tanı sonrası tümör genellikle ameliyat edilerek alınır ve sonrasında kemoterapi yapılır. Rektum CA da ise operasyon öncesi ya da sonrasında radyoterapi de yapılması gerekebilir.

FAKAT YAPILAN İSTATİSTİKLERE GÖRE TIBBİ MÜDAHALELER HASTANIN YAŞAMINI TAMAMEN KURTARMAKTAN UZAKTIR. YAPILAN AMELİYATLAR OLUMLU GEÇTİĞİ TAKDİRDE BELLİ BİR SÜRE ÖMRÜN UZATILMASI MÜMKÜN OLMAKTADIR FAKAT SONUÇ TAM BIR TEDAVİ DEĞİLDİR. GERÇEK VE TAM BİR TEDAVİ İÇİN BOZKURTBEY’İN HÜCRE BAZINDA SERBEST RADİKALLERİ TEMİZLEYEREK UYGULADIĞI BU YENİ TEDAVİ VE BİTKİ ÖZLERİ REÇETELERİ MUTLAKA KULLANILMALIDIR.Kolon ve rektum kanserlerinde operasyon sonunda serbest hücreleri yok etmek adına 4 ile 6 kür arası kemoterapi uygulanır ancak çoğu zaman CA markerlarında kanser hücre sayısı normale inmez ve zaman içinde Kolon, Batın veya Karaciğere metastaz (atlama) yapar. Karaciğer metastazında kemoterapinin %10 dan az işe yaradığı ve çoğunlukla kanseri hızlandırdığı WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından belirtilmiştir.


KAYNAK : What a Face


http://www.herbalistbozkurtbey.com/index.php?p=kolon-ve-rektum-kanseri&ho=1
avatar
admin
Admin

Mesaj Sayısı : 178
Kayıt tarihi : 25/05/08
Yaş : 26
Nerden : istanbul

Kullanıcı profilini gör http://portal.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz